Galvenais par riepu pumpēšanu un nepumpēšanu

Elektroskūteri, tostarp Xiaomi modeļi, ir kļuvuši par populāru un praktisku pārvietošanās līdzekli pilsētās. Lai saglabātu šo iecienīto transporta līdzekli drošu un efektīvu, ir svarīgi pienācīgi rūpēties par riepām un to spiedienu. Šajā īsajā rakstā apskatīsim, kā pareizi pumpēt Xiaomi elektroskūtera riepas, lai maksimāli izmantotu skūtera potenciālu un saglabātu braukšanas prieku.

Svarīgākais par elektroskūtera riepām:

  1. Pārbaudi riepu spiedienu regulāri: Riepu spiediena pareiza uzturēšana ir būtiska gan drošībai, gan braukšanas komfortam. Ar nepietiekamu spiedienu riepās braukšana būs lēnāka, slodze motoram lielāka, kā arī riepas nodils krietni ātrāk - slikti gan Tev, gan skūterim. Tajā pašā laikā arī pārāk liels spiediens nenāks par labu - riepām būs sliktāka saķere/sliktāka vadāmība (īpaši bīstami pie slapja ceļa seguma).
  2. Pārbaudi riepu stāvokli: Ik pa laikam apskati sava skūtera riepas: vai riepām nav izveidojies nevienmērīgs nodilums, vai abu riepu (priekšējās un aizmugurējās) protektors ir daudz maz vienādā stāvoklī, vai nav ieķēries kāds stikls vai metāla skaida.
  3. Seko ražotāja ieteikumiem: Uz visām pumpējamajām riepām, kuras esam redzējuši atradīsi gan optimālo gaisa spiedienu, gan maksimālo pieļaujamo svaru. Neiesakām izmantot riepas, kuru izmērs būtiski atšķiras no ražotāja paredzētā - tas var radīt avārijas riskus, piemēram, uz ceļa esošiem akmeņiem ieķeroties starp riepu un skūtera korpusu, tā bloķējot riteni.

Biežāk uzdotie jautājumi par Xiaomi elektroskūteru riepu pumpēšanu:

  1. Cik bieži jāpārbauda un jāpumpē riepas? Pie normāla riepu stāvokļa pārbaudi riepu spiedienu vismaz reizi mēnesī vai uzreiz, ja pamani/sajūti izmaiņas skūtera gaitā. Optimālo spiedienu varēsi noteikt ar spiediena mērītāju, bet pārbaudīt vai riepa nav pilnīgi tukša/caura varēsi mēģinot iespiest īkšķi (rokas) riepas vidusdaļā, ja tas izdodas vai nu Tev ir ļoti, ļoti daudz spēka, vai tomēr riepa nav uzpumpēta.
  2. Kādu pumpi varu izmantot? Būtībā jebkuru, kas paredzēts "auto ventilim"; velo pumpis, auto pumpis, tai skaitā CircleK, Neste u.c. Kas būtiski, lai pumpim būtu manometrs (spiediena mērītājs), bez tā būs ļoti grūti nodrošināt pareizo spiedienu. Kas būtiksi, aizmugurējo riepu uzpumpēt ir daudz vieglāk - pievieno pumpi un pumpē, taču priekšējam ritenim visbiežāk būs nepieciešama speciāla pāreja. Pāreja Xiaomi skūteriem nāk komplektā, ja ir pazudusi, raksti mums.
  3. Kā es varu pamanīt, ka riepa ir pārplēsta vai nodilusi? Uzkāpjot uz skūtera veselai riepai nevajadzētu būtiski mainīt formu (profilam jābūt vairāk apaļam, nekā plakanam), papildus vari izmantot "īkšķa metodi" (skat. 1.punktu).
  4. Kāds tad ir optimālais spiediens? 99% gadījumu uz Tavas Xiaomi 8,5 collu riepas būs rakstīts 50PSI (kas daudz pierastākā mērvienībā ir 3,5 BAR), ja nevēlies sarežģīt savu dzīvi, atceries šo ciparu un viss būs kārtībā. Savukārt, ja ir vairāk brīva laika un vēlies nedaudz sarežģīt šo, tad vari izvēlieties spiedienu atbilstoši braucēja svaram: <70kg 45PSI (3,1 BAR), >90kg 50PSI (3,5BAR) priekšā un 55PSI (3,8BAR) aizmugurē. Bet tiešām, 3,5BAR un viss!
  5. "Man nesanāk uzpumpēt priekšējo riepu, noņemot pāreju izpūšanas liela daļa gaisa." Jā, šī ir parasta situācija, bet mums ir risinājums ("lifehack"), ja vēlies uzzināt raksti mums.

Ja Tev ļoti nepatīk pumpēt riepas, vienmēr ir iespēja nomainīt tās uz pildītajām gumijas riepām. Brauciens būs nedaudz "cietāks", bet par pumpēšanu jādomā vairs nebūs.

 

INFO PAR IERAKSTIEM


Ierakstos pausts mūsu vai publiski pieejamais viedoklis, kā arī mūsu pieredze ar Xiaomi skūteriem. Aicinām ikvienu pašu izvērtēt informācijas saturu. Ja vēlies padalīties ar savu pieredzi vai ieteikt kādu tēmu, raksti mums.

RAKSTI MUMS


Image
Image
Image

Pēc vairākkārtējas sadarbības joprojām varu teikt tikai to labāko. Ātri, precīzi, ļoti saprātīgas izmaksas. Iesaku visiem!
Guntis
Pus stundas laikā nomainīja riepas manam xiami mi. Lielisks serviss, iesaku!
eleonora
Viss ideāli atbrauca paņēma skūteri, nomainīja riepu un viss bija tik ātri. Ļoti labs un profesionāls serviss.
vladimirs
Lielisks, uzticams un ātrs serviss. Laipna apkalpošana. Noteikti iesaku doties tieši uz šo servisu, ja tas nepieciešams.
katrīna
Atsaucīgs un kvalitatīvs skūteru serviss. Burtiski 15 minūšu laikā nomainīja plīsušo gaisa kameru pret labu cieto/bez gaisa kameru. Ērti un ātri visu sarunāt caur Whatsapp. Iesaku.
juris
Lielisks serviss. Aizmugurējais ritenis tika ātri un efektīvi nomainīts. ES iesaku.
grigory
Perfect- knowledge, recommendations and full support. Thank you
nerijus
Ātri un kvalitatīvi!
nikita
Viss ātri operatīvi:)
aleksandrs
Super servis! Viss tika gaiši un precīzi paskaidrots par skūtera remontu, ka ari darbs tik izdarīts kvalitatīvi un īsā laikā posmā, esmu sajūsmā pat attieksmi un kvalitāti, noteikti iesaku visiem, labs un atsaucīgs personals, paldies jums<3
anastasija
Ļoti atsaucīgs un draudzīgs elektroskūteru serviss. Atbildēja pat svētdienā (whatsapp). Diagnostika aizņēma pusstundu - ļoti operatīvi dabūja skūteri pie dzīvības pēc "ziemas guļas". Gala izmaksas kā bija iepriekš runāts! Iesaku servisu visiem!
karina
Godam parūpēsies par skūteri, veiks diagnostiku un atradīs veidu kā salabot problēmu un parūpēsies, ka ar pārējo viss arī kārtība - pievilks to, kas jāpievelk, piepumpēs riepas utt.
edgars

STRĀDĀJAM TIKAI PĒC PIERAKSTA!

Kr.Barona 21A, Rīga