Galvenais par riepu pumpēšanu un nepumpēšanu
Elektroskūteri, tostarp Xiaomi modeļi, ir kļuvuši par populāru un praktisku pārvietošanās līdzekli pilsētās. Lai saglabātu šo iecienīto transporta līdzekli drošu un efektīvu, ir svarīgi pienācīgi rūpēties par riepām un to spiedienu. Šajā īsajā rakstā apskatīsim, kā pareizi pumpēt Xiaomi elektroskūtera riepas, lai maksimāli izmantotu skūtera potenciālu un saglabātu braukšanas prieku.
Svarīgākais par elektroskūtera riepām:
- Pārbaudi riepu spiedienu regulāri: Riepu spiediena pareiza uzturēšana ir būtiska gan drošībai, gan braukšanas komfortam. Ar nepietiekamu spiedienu riepās braukšana būs lēnāka, slodze motoram lielāka, kā arī riepas nodils krietni ātrāk - slikti gan Tev, gan skūterim. Tajā pašā laikā arī pārāk liels spiediens nenāks par labu - riepām būs sliktāka saķere/sliktāka vadāmība (īpaši bīstami pie slapja ceļa seguma).
- Pārbaudi riepu stāvokli: Ik pa laikam apskati sava skūtera riepas: vai riepām nav izveidojies nevienmērīgs nodilums, vai abu riepu (priekšējās un aizmugurējās) protektors ir daudz maz vienādā stāvoklī, vai nav ieķēries kāds stikls vai metāla skaida.
- Seko ražotāja ieteikumiem: Uz visām pumpējamajām riepām, kuras esam redzējuši atradīsi gan optimālo gaisa spiedienu, gan maksimālo pieļaujamo svaru. Neiesakām izmantot riepas, kuru izmērs būtiski atšķiras no ražotāja paredzētā - tas var radīt avārijas riskus, piemēram, uz ceļa esošiem akmeņiem ieķeroties starp riepu un skūtera korpusu, tā bloķējot riteni.
Biežāk uzdotie jautājumi par Xiaomi elektroskūteru riepu pumpēšanu:
- Cik bieži jāpārbauda un jāpumpē riepas? Pie normāla riepu stāvokļa pārbaudi riepu spiedienu vismaz reizi mēnesī vai uzreiz, ja pamani/sajūti izmaiņas skūtera gaitā. Optimālo spiedienu varēsi noteikt ar spiediena mērītāju, bet pārbaudīt vai riepa nav pilnīgi tukša/caura varēsi mēģinot iespiest īkšķi (rokas) riepas vidusdaļā, ja tas izdodas vai nu Tev ir ļoti, ļoti daudz spēka, vai tomēr riepa nav uzpumpēta.
- Kādu pumpi varu izmantot? Būtībā jebkuru, kas paredzēts "auto ventilim"; velo pumpis, auto pumpis, tai skaitā CircleK, Neste u.c. Kas būtiski, lai pumpim būtu manometrs (spiediena mērītājs), bez tā būs ļoti grūti nodrošināt pareizo spiedienu. Kas būtiksi, aizmugurējo riepu uzpumpēt ir daudz vieglāk - pievieno pumpi un pumpē, taču priekšējam ritenim visbiežāk būs nepieciešama speciāla pāreja. Pāreja Xiaomi skūteriem nāk komplektā, ja ir pazudusi, raksti mums.
- Kā es varu pamanīt, ka riepa ir pārplēsta vai nodilusi? Uzkāpjot uz skūtera veselai riepai nevajadzētu būtiski mainīt formu (profilam jābūt vairāk apaļam, nekā plakanam), papildus vari izmantot "īkšķa metodi" (skat. 1.punktu).
- Kāds tad ir optimālais spiediens? 99% gadījumu uz Tavas Xiaomi 8,5 collu riepas būs rakstīts 50PSI (kas daudz pierastākā mērvienībā ir 3,5 BAR), ja nevēlies sarežģīt savu dzīvi, atceries šo ciparu un viss būs kārtībā. Savukārt, ja ir vairāk brīva laika un vēlies nedaudz sarežģīt šo, tad vari izvēlieties spiedienu atbilstoši braucēja svaram: <70kg 45PSI (3,1 BAR), >90kg 50PSI (3,5BAR) priekšā un 55PSI (3,8BAR) aizmugurē. Bet tiešām, 3,5BAR un viss!
- "Man nesanāk uzpumpēt priekšējo riepu, noņemot pāreju izpūšanas liela daļa gaisa." Jā, šī ir parasta situācija, bet mums ir risinājums ("lifehack"), ja vēlies uzzināt raksti mums.
Ja Tev ļoti nepatīk pumpēt riepas, vienmēr ir iespēja nomainīt tās uz pildītajām gumijas riepām. Brauciens būs nedaudz "cietāks", bet par pumpēšanu jādomā vairs nebūs.