"Pēc ilgāka pārtraukuma nevaru ieslēgt skūteri; lādētājā deg zaļā lampiņa"
Šis nekad nav patīkami. Labā ziņa, visdrīzāk, visu var vērst par labu! Ja skūteri mēģini ieslēgt pēc ilgāka pārtraukuma, piemēram, pavasarī atsākot sezonu un tas neieslēdzas, pirmā doma parasti ir: vajag palādēt. Ja lādētājā iedegas sarkanā lampiņa, ir liela varbūtība, ka pēc pāris minūtēm jau varēsi doties paredzētajā izbraucienā. Bet, ja iedegas zaļā (kas normālā gadījumā nozīmē, ka skūteris ir uzlādējies; pareizāk gan - vairs netiek lādēts), varētu būt kāda no šīm problēmām (un aptuvenā varbūtība katrai no tām):
- Bojāts lādētājs (5%) Arī pats lādētājs ir gana sarežģīts aparāts, iespējams aktīvi lietojot bojāts kāds lādētāja vads, vai kāda no elektronikas komponentēm.
- Korozija lādēšanas ligzdā (10%) Mazais sarkanais gumijas vāciņš, kas aizsargā lādēšanas ligzdu skūtera apakšpusē nereti paliek vaļā vai ir pat noplīsis, kas rada lielisku iespēju mitrumam darīt savu, attiecīgi neveidojas stabils un drošs savienojums skūterim starp lādētāju un lādēšana nenotiek.
- "Es uzlaboju programmatūru" (10%) Nevaram beigt uzsvērt cik šī ir slikta ideja, īpaši jaunākajiem skūteriem, kuru programmatūras daļas ir šifrētas.
- Baterija ir izlādējusies zem minimālā sprieguma (75%) Šis ir pats biežākais iemesls kāpēc skūteris nelādējas. Tavs Xiaomi skūteris arī izslēgtā stāvoklī, savā ziņā, ir ieslēgts visu laiku, kas, protams, patērē bateriju. Šajā "guļošajā" stāvoklī baterijas patēriņš ir tik mazs, ka tas nerada nekādas problēmas pat vairākus mēnešus, tāpēc šī problēma parādās tieši pēc nesezonas - ziemas. Ja nopērkot skūteri izlasīji instrukciju no A līdz Z, noteikti atceries šo "Keep in mind to recharge it every 60 days to protect the battery from potential damage which is beyond limited warranty"; īsumā: ja pilnībā neuzlādēsi savu skūteri reizi divos mēnešos vari to sabojāt, un tas nebūs garantijas remonts.
Ja lasi, bet neesi saskāries ar šo, paturi prātā: 1.Lādētāju glabā/pārvieto saudzīgi! 2.Lādēšanas ligzdas vāciņu kārtīgi aizvērt ir būtiski! 3.Neveic programmatūras uzlabojumus pēc "YouTube", ja nu tomēr, rēķinies, ka remonts var būt gana dārgs. 4.Arī periodos, kad skūteris nav aktuāls, atceries parūpēties par tā bateriju 1x 2 mēnešos!
Ja lasi un šķiet, ka ir jau par vēlu, raksti mums.
© skuteruserviss.lv