Kā un kādu elektroskūteri pirkt

Parasti jaunajam skūtera īpašniekam svarīgākie izvēles kritēriji ir: cena, veicamais attālums ar vienu uzlādi un maksimālais ātrums. Tiem seko: dizains un īpašie piedāvājumi.

Tiesa gan vairāki būtiski faktori nereti tiek piemirsti vai ignorēti pilnībā:

Svars – elektroskūtera svars populārākajiem modeļiem svārstās no 12 līdz 90 kilogramiem (gana svarīga lieta, ja skūteris jāieceļ auto vai jānes pa trepēm).

Baterijas elementu ražotājs – ražotāja noskaidrošana, gan nav būtiska un bieži vien pat neiespējama, tāpēc šis vairāk, lai saprastu kāpēc ir šķietami līdzīgi skūteri par ievērojami zemāku cenu. Tas, protams, ietekmē baterijas spējas un ilgmūžību.

Ātrums virs 25km/h – atbilstoši Ceļu satiksmes likumam: “121divriteņu mopēds — divriteņu mehāniskais transportlīdzeklis, kura motora maksimālā jauda nepārsniedz 4 kilovatus, kura konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 25 kilometrus stundā, bet nepārsniedz 45 kilometrus stundā”. Mopēds savukārt nozīmē reģistrāciju CSDD, atbilstošu vadītāja apliecību, apdrošināšanu (OCTA) un braukšanu tikai pa brauktuvi.

Apkopes/remonta pieejamība – vairāki tirgotāji pārsteidz ar lieliskiem piedāvājumiem no jauniem ražotājiem – zema cena, lieliska specifikācija, pieejams tūlīt. Nereti tiešām šādi skūteri arī labi pildīs savu lomu, taču brīdī, kad jāveic apkope vai jānomaina kāda nolietota/salūzusi detaļa tas vienkārši nav izdarāms. Attiecīgi iesakām izvērtēt atsauksmes par konkrēto ražotāju, un pārbaudīt vai šiem skūteriem ir pieejams remonts mūsu reģionā.

 

Lai vienkāršotu skūteru izvēli, iedalīsim tos trīs mūsu definētās grupās (jo cena pārsvarā ir noteicošais), :

  1. 200-300EUR “kompromiss par labu cenai”
  2. 300-600EUR “cenas/ieguvumu balanss”
  3. 600-2500EUR “jauda+uzmanība”

Ja negribi daudz lasīt, cena nav īpaši nozīmīga un gribi vienkārši labu skūteri, iesakām – Xiaomi Mi Pro 2.

 

Pirmajā grupā esošie skūteri parasti nāk no AliExpress, vai vietējā tirgotāja, kurš pārpārdod Alibaba vairumā iegādātus skūterus. Visdrīzāk sagaidāmas problēmas ar garantiju; iespējami dizaini, kas ļoti atgādinās līdzīgus populāro ražotāju modeļus; zemāka materiālu un elektronikas kvalitāte (kas pie Latvijas klimata un ceļu seguma īpatnībām ir īpaši nozīmīgi). Būtiski, ka augstākminētais ir “parasti”; tas neizslēdz iespēju atrast ļoti labu skūteri arī šajā cenu kategorijā, piemēram, skūteri bērniem vai skūteri ar samazinātu komforta/funkciju līmeni – gluži vienkārši to specifikācijas rādītāji būs zemāki, piemēram bērna svaram nav nepieciešams augstas kvalitātes metāla sakausējums, vai baterija, ar kuru var mērot ceļu uz darbu un atpakaļ. Šādi skūteri noderēs izbraukumam pa parku, pagalmu vai pie draugiem pāris mājas tālāk.

Otrās grupas skūteri jau spēj nodrošināt kvalitatīvus materiālus, labus tehniskos rādītājus un braukšanas komfortu. Šie skūteri sastāda absolūto vairākumu Rīgas un citu pilsētu ielās redzamo elektrisko skūteru. Ņemot vērā to skaitu, arī ražotāji, galvenokārt, resursus velta tieši šo modeļu uzlabošanai. Attiecīgi ar šādu skūteri Tu, visdrīzāk, varēsi komfortabli aizbraukt uz darbu un atgriezties mājās ar vienu uzlādi, kā arī ērti pārnēsāt skūteri telpās. Tāpat, pārsvarā šiem skūteriem būs rūpnieciski iestatīts maksimālais ātrums 25km/h, kas ļaus izvairīties no papildus prasībām, kas attiecas uz mopēdiem.

Arī šeit vēlamies atgādināt, ka ātruma palielināšana elektroskūteriem ir riskanta un var neatgriezeniski bojāt to!

Trešās grupas pārstāvji, parasti, izceļas ar jaudu. Ātrums līdz 100km/h, nobraucamā distance 90km, divi motori u.tml. Ja Tu jau sen esi gribējis traukties ar automašīnas ātrumu stāvot uz skrejriteņa, šis ir tieši Tev. Šie skūteri gan kā minimums tiks klasificēti kā mopēdi, attiecīgi saistītās papildus izmaksas un prasības, braukšana tikai pa brauktuvēm, visdrīzāk arī motocikla ķivere un kādi papildus sargi. Neaizmirsti par svaru, tāpat kā mopēdu, šo skūteri nebūs ērti pārvietot pa kāpnēm vai iekštelpās, bet ja patīk ātrums, tas ir sīkums. Šajā cenu kategorijā iekrīt arī pāris skūteri no populārajiem ražotājiem, kuri joprojām atbilst ikdienas skūteru specifikācijai un visām to ērtībām, taču to cena ir augstāka, jo ražotājs tiem iekļāvis kādas papildus ‘premium’ funkcijas – papildus amortizatori, īpašs dizains u.c.

 

Nobeigumā

Pērkot skūteri iesakām izmanot uzticamu tirgotāju un pārbaudīt kā tiek nodrošināts garantijas serviss/vai ir pieejami lokālie servisi! Diemžēl, daudzos gadījumos bezmaksas garantijas serviss netiek nodrošināts Latvijā un tirgotājs skūteri sūtīs, piemēram, uz Poliju vai pat Ķīnu; esam saskārušies ar gadījumiem, kad tas aizņem vairākus mēnešus.

Lai arī cik lieliski ir būt pirmajam vai izcelties kā vienīgajam, paturi prātā: retajiem un unikālajiem skūteriem detaļu pieejamība ir daudz problemātiskāka. Visdrīzāk, ja radīsies nepieciešamība pēc kādas detaļas maiņas, tā būs atsevišķi jāpasūta (izmaksas un laiks), savukārt populāro skūteru modeļiem servisi nodrošina pastāvīgu detaļu krājumu – tā dodot iespēju darbus veikt īsā laikā par zemākām cenām.

 

Vairāku gadu gaitā esam labojuši dažādus skūterus, taču šobrīd esam izvēlējušies darbu tikai ar Xiaomi skūteriem. Kāpēc? Jo to ražošanas kvalitāte ir pietiekami augsta, lai nodrošinātu iespēju pēc kvalitatīva remonta atjaunot to veiktspēju un braukšanas komfortu; tai pat laikā esot cenu kategorijā, kas ir saprotama Latvijas patērētājiem.

Ja vēl domā par sava elektroskūtera iegādi, iesakām apskatīt šos modeļus:

 

Xiaomi M365

Xiaomi 1S

Xiaomi Mi Pro2

Aptuvenā cena (EUR)

400

390

460

Veicamais attālums (km)

30

30

45

Maksimālais ātrums (km/h)

25

25

25

Svars (kg)

12,2

12,5

14,2

Riepas izmērs (collās) 8,5*2 8,5*2 8,5*2
       

 

© skuteruserviss.lv

INFO PAR IERAKSTIEM


Ierakstos pausts mūsu vai publiski pieejamais viedoklis, kā arī mūsu pieredze ar Xiaomi skūteriem. Aicinām ikvienu pašu izvērtēt informācijas saturu. Ja vēlies padalīties ar savu pieredzi vai ieteikt kādu tēmu, raksti mums.

RAKSTI MUMS


Image
Image
Image

Pēc vairākkārtējas sadarbības joprojām varu teikt tikai to labāko. Ātri, precīzi, ļoti saprātīgas izmaksas. Iesaku visiem!
Guntis
Pus stundas laikā nomainīja riepas manam xiami mi. Lielisks serviss, iesaku!
eleonora
Viss ideāli atbrauca paņēma skūteri, nomainīja riepu un viss bija tik ātri. Ļoti labs un profesionāls serviss.
vladimirs
Lielisks, uzticams un ātrs serviss. Laipna apkalpošana. Noteikti iesaku doties tieši uz šo servisu, ja tas nepieciešams.
katrīna
Atsaucīgs un kvalitatīvs skūteru serviss. Burtiski 15 minūšu laikā nomainīja plīsušo gaisa kameru pret labu cieto/bez gaisa kameru. Ērti un ātri visu sarunāt caur Whatsapp. Iesaku.
juris
Lielisks serviss. Aizmugurējais ritenis tika ātri un efektīvi nomainīts. ES iesaku.
grigory
Perfect- knowledge, recommendations and full support. Thank you
nerijus
Ātri un kvalitatīvi!
nikita
Viss ātri operatīvi:)
aleksandrs
Super servis! Viss tika gaiši un precīzi paskaidrots par skūtera remontu, ka ari darbs tik izdarīts kvalitatīvi un īsā laikā posmā, esmu sajūsmā pat attieksmi un kvalitāti, noteikti iesaku visiem, labs un atsaucīgs personals, paldies jums<3
anastasija
Ļoti atsaucīgs un draudzīgs elektroskūteru serviss. Atbildēja pat svētdienā (whatsapp). Diagnostika aizņēma pusstundu - ļoti operatīvi dabūja skūteri pie dzīvības pēc "ziemas guļas". Gala izmaksas kā bija iepriekš runāts! Iesaku servisu visiem!
karina
Godam parūpēsies par skūteri, veiks diagnostiku un atradīs veidu kā salabot problēmu un parūpēsies, ka ar pārējo viss arī kārtība - pievilks to, kas jāpievelk, piepumpēs riepas utt.
edgars

STRĀDĀJAM TIKAI PĒC PIERAKSTA!

Kr.Barona 21A, Rīga