Caura riepa! Vai pietiek samainīt tikai kameru? Vai ir vērts līmēt kameru?

Viena no biežākajām, ja ne pat vienīgā problēma, ar ko Tev nāksies saskarties saudzīgi lietojot savu elektroskūteri ir caura riepa (pareizāk gan būtu teikt: caura kamera). Mazs stikla gabaliņš, kāda metāla skaida, augstāka apmale.. šie un daudzi citi šķietami nebūtiksi sīkumi var sabojāt skūtera kameru. Bet par visu pēc kārtas.

Vairumam Xiaomi (un arī citu ražotāju) skūteru tiek izmantotas gumijas riepas (redzamā/ārējā daļa), kuru iekšpusē ievietota piepūšama kamera. Sakot "caura riepa" parasti saprotam cauru kameru, jo neliels caurums riepā īsti nekādu ļaunumu nerada, savukārt caura kamera noturēt sevī augsto spiedienu nevarēs.

Tad nu loģiski šķiet labot/mainīt tikai kameru un riepa kalpos mūžam; diemžēl, tik vienkārši tas arī nav. Ja nu Tu kameru pārdūri uz kāda asāka priekšmeta garāžā vai mājas pagalmā, uzreiz to pamanīji un neturpināji braukt, ļoti iespējams ar kameras maiņu būs gana. Parasti gan tas notiek tieši ceļa vidū un tad, kad visvairāk jāsteidzas, tāpēc vismaz pārsimts metri vēl tiek nobraukti ar nu jau bojātu kameru. Rezultātā kamera caura, un riepa (lai arī no ārpuses izskatās tieši tāpat kā iepriekš) iekšpusē pamatīgi padilusi izskatās aptuveni šādi:

Un šeit bilde ar to kā izskatās jauna kamera, kas pabijusi šādā riepā aptuveni pusotru nedēļu:

Īsumā: ievietojot bojātā riepā jaunu kameru, tās mūžs būs ļoti īss, tāpēc svarīgi mainot kameru izvērtēt arī riepas stāvokli un nepieciešamību to mainīt. Šeit svarīgākais - izvēlēties servisu, kura viedoklim uzticaties!

Atbildot uz biežākajiem jautājumiem, kurus esam dzirdējuši:

  1. Vai priekšējā un aizmugurējā riepa ir vienādas? Jā, ja Tev komplektā ar skūteri bija rezerves riepas un kameras, tad tās ir vienādas un nav nekādas atšķirības, kuru, uz kura riteņa likt.
  2. Kādam ir jābūt riepu spiedienam? Tam vajadzētu būt rakstītam uz riepas, Xiaomi skūteriem parasti tie ir 50PSI jeb 3,5BAR; vairāk vari lasīt rakstā "Galvenais par riepu pumpēšanu un nepumpēšanu".
  3. Vai ir vērts līmēt kameru? Izvērtējot cik laika tas prasa, un cik maksā samērā kvalitatīvi materiāli, lai to izdarītu, atbilde ir "nē". Pat ja esi pieredzējis velo/auto kameru līmētājs rēķinies, ka skūtera kameras laukums ir nesalīdzināmi mazāks kā, piemēram, velosipēdam, līdz ar to arī izliekums un spiediens ir daudz lielāks.
  4. "Vai es pats varēšu samainīt kameru/riepu?", "Vai to varēs izdarīt vīrs?" Mēs sakām: NOTEIKTI! Ja ne ar pirmo reizi, tad ar 4-5. Iespējams, veltot tam stundu-divas, iespējams, sabojājot mājās grīdu, iespējams, procesā pārdurot pāris kameras, iespējams, sabojājot disku vai bremžu disku, iespējams..
  5. "Es regulāri pārduru kameru, ko darīt?" Pirmkārt, vajadzētu pārliecināties vai pie vainas nav kāda bojāta skūtera detaļa, piemēram, uzsists disks. Otrkārt, jāsparot, ka zemes, grants un šķembu ceļi skūtera riepām ir gana liels izaicinājums; ja Tavā ikdienas maršrutā ir šādi ceļi, būtu vērts apdomāt nomaiņu uz pildītām gumijas riepām, kuras pārdurt nebūs iespējams.
  6. Cik tālu/ilgi var nobraukt ar jaunām riepām? Esam redzējuši vairākus skūterus, kuru nobraukums ir zem 10km un kamera ir caura, vienkārša nejaušība vai pieredzes trūkums uzreiz pēc jauna skūtera iegādes, tai pat laikā esam apkopuši skūteri ar 3000+km nobraukumu un oriģinālo riepu komplektu. Šī ir viena no lietām, ko braucot ar skūteri paši nevaram 100% kontrolēt, tāpēc savā ziņā tā ir "laimes spēle".

Ja rodas vēl kāds jautājums, droši uzraksti mums!

© skuteruserviss.lv

INFO PAR IERAKSTIEM


Ierakstos pausts mūsu vai publiski pieejamais viedoklis, kā arī mūsu pieredze ar Xiaomi skūteriem. Aicinām ikvienu pašu izvērtēt informācijas saturu. Ja vēlies padalīties ar savu pieredzi vai ieteikt kādu tēmu, raksti mums.

RAKSTI MUMS


Image
Image
Image

Pēc vairākkārtējas sadarbības joprojām varu teikt tikai to labāko. Ātri, precīzi, ļoti saprātīgas izmaksas. Iesaku visiem!
Guntis
Pus stundas laikā nomainīja riepas manam xiami mi. Lielisks serviss, iesaku!
eleonora
Viss ideāli atbrauca paņēma skūteri, nomainīja riepu un viss bija tik ātri. Ļoti labs un profesionāls serviss.
vladimirs
Lielisks, uzticams un ātrs serviss. Laipna apkalpošana. Noteikti iesaku doties tieši uz šo servisu, ja tas nepieciešams.
katrīna
Atsaucīgs un kvalitatīvs skūteru serviss. Burtiski 15 minūšu laikā nomainīja plīsušo gaisa kameru pret labu cieto/bez gaisa kameru. Ērti un ātri visu sarunāt caur Whatsapp. Iesaku.
juris
Lielisks serviss. Aizmugurējais ritenis tika ātri un efektīvi nomainīts. ES iesaku.
grigory
Perfect- knowledge, recommendations and full support. Thank you
nerijus
Ātri un kvalitatīvi!
nikita
Viss ātri operatīvi:)
aleksandrs
Super servis! Viss tika gaiši un precīzi paskaidrots par skūtera remontu, ka ari darbs tik izdarīts kvalitatīvi un īsā laikā posmā, esmu sajūsmā pat attieksmi un kvalitāti, noteikti iesaku visiem, labs un atsaucīgs personals, paldies jums<3
anastasija
Ļoti atsaucīgs un draudzīgs elektroskūteru serviss. Atbildēja pat svētdienā (whatsapp). Diagnostika aizņēma pusstundu - ļoti operatīvi dabūja skūteri pie dzīvības pēc "ziemas guļas". Gala izmaksas kā bija iepriekš runāts! Iesaku servisu visiem!
karina
Godam parūpēsies par skūteri, veiks diagnostiku un atradīs veidu kā salabot problēmu un parūpēsies, ka ar pārējo viss arī kārtība - pievilks to, kas jāpievelk, piepumpēs riepas utt.
edgars

STRĀDĀJAM TIKAI PĒC PIERAKSTA!

Kr.Barona 21A, Rīga